Samåkning till 1 maj- demonstrationen i Falun

DEMONSTRATION. Här kommer kontaktuppgifter till de personer runt om i landet som ansvarar för samåkningen till årets hittills största nationella händelse.

Då vi inte vill att någon i efterhand ska kunna skylla på att de inte kunde ta sig till demonstrationen i Falun den 1 maj kommer vi i högsta möjliga mån att till självkostnadspris försöka erbjuda plats för samåkning från hela landet. Om du vill se över möjligheten till detta där du bor kan du höra av dig till kontaktpersonen i ditt område. Ska du själv köra upp och har en plats eller två över som du vill fylla upp är du också välkommen att höra av dig. Inga ursäkter – Alla till Falun!

Här följer kontaktpersoner uppdelade nästesvis och under det finns samma kontakter, men istället uppdelade efter Sveriges 21 län i alfabetisk ordning. För övrig information om demonstrationen vänligen besök den samlade artikeln här.

Näste 1
Stockholms, Uppsala, Södermanlands, Västmanlands, Örebro, Östergötlands och Gotlands län.
Hör i första hand av dig till Anders Rydberg – 0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se och i andra hand till Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Näste 2
Västra Götalands och Hallands län

Simon Engelin – 0722315983 / simon.engelin@nordfront.se eller Simon Högberg – 0706431239 / simon.hogberg@nordfront.se

Näste 3
Skåne och Blekinge län
Tobias Malvå – 0733251503 / tobias.malva@nordfront.se

Näste 4
Västernorrlands, Gävleborgs och Jämtlands län
Ingemar Westerbring – 070-3886355 / ingemar.westerbring@nordfront.se eller Peter Holm – 073-8418843 / peter.holm@nordfront.se

Näste 5
Dalarna
Pär Sjögren – 0768329205 / par.sjogren@nordfront.se

Värmlands län
William Bergström – 0700499186 / william.bergstrom@nordfront.se

Näste 6
Västerbottens och Norrbottens län
Robert Eklund – 0762804023 / robert.eklund@nordfront.se eller Jeff Hede – 0736636662 / jeff.hede@nordfront.se

Näste 7
Jönköpings, Kalmar och Kronobergs län
Magnus Wardmo – 0768-639393 / magnus.wardmo@nordfront.se

 

Blekinge län – Tobias Malvå – 0733251503 / tobias.malva@nordfront.se

Dalarnas län – Pär Sjögren0768329205 / par.sjogren@nordfront.se

Gotlands län – Anders Rydberg 0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Gävleborgs län – Ingemar Westerbring – 070-3886355 / ingemar.westerbring@nordfront.se eller Peter Holm – 073-8418843 / peter.holm@nordfront.se

Hallands län – Simon Engelin0722315983 / simon.engelin@nordfront.se eller Simon Högberg – 0706431239 / simon.hogberg@nordfront.se

Jämtlands län – Ingemar Westerbring – 070-3886355 / ingemar.westerbring@nordfront.se eller Peter Holm – 073-8418843 / peter.holm@nordfront.se

Jönköpings län – Magnus Wardmo0768-639393 / magnus.wardmo@nordfront.se

Kalmar län – Magnus Wardmo0768-639393 / magnus.wardmo@nordfront.se

Kronobergs län – Magnus Wardmo0768-639393 / magnus.wardmo@nordfront.se

Norrbottens län – Robert Eklund – 0762804023 / robert.eklund@nordfront.se eller Jeff Hede – 0736636662 / jeff.hede@nordfront.se

Skåne län – Tobias Malvå – 0733251503 / tobias.malva@nordfront.se

Stockholms län – Anders Rydberg 0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Södermanlands län – Anders Rydberg0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Uppsala län – Anders Rydberg0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Värmlands län – William Bergström – 0700499186 / william.bergstrom@nordfront.se

Västerbottens län – Robert Eklund – 0762804023 / robert.eklund@nordfront.se eller Jeff Hede – 0736636662 / jeff.hede@nordfront.se

Västernorrlands län – Ingemar Westerbring – 070-3886355 / ingemar.westerbring@nordfront.se eller Peter Holm – 073-8418843 / peter.holm@nordfront.se

Västmanlands län – Anders Rydberg0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Västra Götalands län – Simon Engelin0722315983 / simon.engelin@nordfront.se eller Simon Högberg – 0706431239 / simon.hogberg@nordfront.se

Örebro län – Anders Rydberg0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Östergötlands län – Anders Rydberg – 0790392422 / anders.rydberg@nordfront.se eller Markus Nordh – 0707917983 / markus.nordh@nordfront.se

Sprid artikeln på sociala medier!

Kommentarerna är efterhandsmodererade. Den som kommenterar är själv juridiskt ansvarig för innehållet i kommentaren. För att delta i diskussionen, läs våra regler här och skapa ett konto här.

Prenumerera
Meddela om
0 Kommentarer
Inline Feedbacks
View all comments