Martin Saxlind är 27 år gammal och bosatt i Hälsingland. Har skrivit för Nordfront sedan sidan lanserades 2012, tog över som chefredaktör 2017. Medverkar i Radio Nordfront.

Chefredaktör, journalist, radiomedarbetare
martin.saxlind@nordfront.se
GABVK


Fredrik Vejdeland är 40 år gammal och bosatt i Kungälv. Kommenterar politiska händelser utifrån ett nationalsocialistiskt perspektiv. Medlem av Nordiska motståndsrörelsens riksledning, chef för Nordisk Radio och medverkar i Ledarperspektiv.

Radiochef, politisk redaktör
fredrik.vejdeland@nordfront.se
GAB


Robert Eklund, 51-årig norrbottning. Medlem av Nordiska motståndsrörelsens riksledning. Skriver artiklar om historia, IT, politik och natur. Leder också Studio Bothnia.

IT-ansvarig, journalist
robert.eklund@nordfront.se
TwitterVK


Simon Holmqvist är 34 år. Är ansvarig för Nordfronts nyhetsrapportering, medverkar i Studio Bothnia och är programledare för Radio Nordfront.

Nyhetsredaktör
simon.holmqvist@nordfront.se
TwitterVK


Daniel Olofsson, 42 år. Kulturintresserad norrlänning som bland annat medverkar i Kulturbunkern.

Kulturredaktör
daniel.olofsson@nordfront.se
TwitterVK


Axel Eriksson är en 30-årig norrlänning. Mångårig nyhetsskribent med intresse för både utrikespolitik och kultur.

Vice nyhetsredaktör
axel.eriksson@nordfront.se

 


William Börjesson, 23 år. Aktivist i Näste 2 och kampredaktör.

Kampredaktör
william.borjesson@nordfront.se

 


Marcus Hansson, 30 år. Skribent som bland annat har ett stort intresse för judefrågan.

Skribent, ansvarig utgivare
marcus.hansson@nordfront.se

 


Återkommande skribenter och medarbetare

Henrik Pihlström är 42 år. Uppmärksammar aktuella händelser och ämnen. Beskriver verkligheten som den är när massmedia systematiskt förleder befolkningen.

Skribent
henrik.pihlstöm@nordfront.se

 


Paulina Forslund, 39-årig åttabarnsmamma. Skriver artiklar som i huvudsak rör barn/familj och samspelet mellan män och kvinnor i dagens samhälle.

Skribent
paulina.forslund@nordfront.se
Twitter


Tobias Lindberg, 45 år. Driver Informationskriget.se och medverkar i Radio Nordfront.

Radiomedarbetare, journalist
tobias.lindberg@nordfront.se
TwitterVK