Martin Saxlind är 26 år gammal och bosatt i Hälsingland. Har skrivit för Nordfront sedan sidan lanserades 2012 och tog över som chefredaktör 2017.

Chefredaktör
martin.saxlind@nordfront.se
TwitterGABVK


Fredrik Vejdeland är 39 år gammal och bosatt i Göteborg. Kommenterar politiska händelser utifrån ett nationalsocialistiskt perspektiv. Medlem av Nordiska motståndsrörelsens riksledning och chef över Nordfronts radioverksamhet.

Radiochef, politisk redaktör
fredrik.vejdeland@nordfront.se
GABTwitter


Robert Eklund, 41-årig norrbottning. Nästeschef för övre Norrland. Skriver artiklar om historia, IT, politik och natur. Leder också Studio Bothnia.

IT-ansvarig, journalist
robert.eklund@nordfront.se
TwitterVK


Simon Holmqvist är 32 år. Är ansvarig för Nordfronts nyhetsrapportering och medverkar i Radio Nordfront och Studio Bothnia.

Nyhetsredaktör
simon.holmqvist@nordfront.se
TwitterVK


Johanna Hagberg, 29 år. Mångårig medarbetare i nyhetsredaktionen samt aktivist i Nordiska motståndsrörelsen med ett 15-årigt engagemang i organisationen bakom sig.

Vice nyhetsredaktör
johanna.hagberg@nordfront.se
Twitter


Daniel Olofsson, 42 år. Kulturintresserad norrlänning som också är nästeskorrespondent i kampredaktionen.

Kulturredaktör, korrespondent (Näste 6)
daniel.olofsson@nordfront.se
TwitterVK


Markus Larsson är 29 år och gruppchef i Näste 1. Ansvarig för kampredaktionen och Nordfronts rapportering om Motståndsrörelsens verksamhet. Är Nordfronts nuvarande ansvarige utgivare.

Ansvarig utgivare, kampredaktör
markus.larsson@nordfront.se
Nästestwitter


Robin Palmblad är 33 år gammal och bosatt i Dalarna. Programledare för Radio Nordfront och producent för Studio Nordfront.

Webbtvchef, ställföreträdande radiochef
robin.palmblad@nordfront.se
Twitter


Robin Boström är 30 år och bosatt på Gotland. Veteran inom den nationella rörelsen som tidigare bland annat skrivit för Info14.

Journalist, NTV-reporter, programledare
robin.bostrom@nordfront.se
Twitter


Fasta skribenter och medarbetare

Henrik Pihlström är 38 år. Uppmärksammar aktuella händelser och ämnen. Beskriver verkligheten som den är när massmedia systematiskt förleder befolkningen.

Skribent
henrik.pihlstöm@nordfront.se


Paulina Forslund, 37-årig åttabarnsmamma. Skriver artiklar som i huvudsak rör barn/familj och samspelet mellan män och kvinnor i dagens samhälle.

Skribent
paulina.forslund@nordfront.se
Twitter


Stefan Olsson, 31 år. Nästeskorrespondent och aktivist i Näste 4, ansvarig för nästets sociala medier.

Korrespondent (Näste 4)
stefan.olsson@nordfront.se
TwitterNästestwitter


William Börjesson, 23 år. Nästeskorrespondent för Näste 2 som också skriver månadsrapporterna om Motståndsrörelsens aktivism.

Korrespondent (Näste 2)
william.borjesson@nordfront.se
Nästestwitter


Film, radio och TV

Oscar Bergström är 23 år gammal och bosatt i Stockholm. Mångårig aktivist i Näste 1. Ansvarig för Motståndsrörelsens filmproduktion.

Filmansvarig
oscar.bergstrom@nordfront.se
Youtube


Pär Öberg är 46 år. Bland annat känd som kommunpolitiker och medlem i Motståndsrörelsens riksledning. Medverkar i Radio Nordfront och Studio Nordfront.

Radio- och webbtvmedarbetare, journalist
par.oberg@nordfront.se
TwitterVK


Emil Hagberg är 33 år. Medlem i Motståndsrörelsens riksledning och medverkar i Studio Nordfront.

Webbtvmedarbetare
emil.hagberg@nordfront.se
VK


Tobias Lindberg, 40 år. Driver Informationskriget.se och medverkar i Radio Nordfront.

Radiomedarbetare, journalist
tobias.lindberg@nordfront.se
TwitterVK