Motståndsrörelsen rekryterar

INFORMATION. Nordiska motståndsrörelsen vill nu informera om att vi rekryterar.

1-SVENSKA

Vi enar alla nationella i hela Norden till en stark kraft.

I söndags meddelade Svenskarnas parti att partiet upplöses. Svenskarnas parti var viktigt, eftersom partiet prövade att bryta ny mark och sett ur detta perspektiv var eldsjälarna inom partiet pionjärer.

Människorna som valde att engagera sig i SvP lyckades på sin väg påverka många svenskar positivt genom exempelvis nyhetsorganet Realisten och aktivism.

Kontakta Nordiska motståndsrörelsen
Är du intresserad av att ansluta dig till Motståndsrörelsen? Skicka i så fall in en ansökan genom vårt ansökningsformulär. Eller använd nedanstående kontaktuppgifter:

För allmänna frågor om medlemskap:
Emil Hagberg: 073 698 64 16, emil.hagberg@nordfront.se

För att komma i kontakt med rätt person där du bor:

Näste 1 (Uppsala län, Stockholms län, Östergötlands län, Västmanlands län, Örebro län, Södermanlands län):
Peter Jusztin: 072 251 57 97, peter.jusztin@nordfront.se

Näste 2 (Västra Götalands län, Hallands län):
Jimmy Andersson: 073 899 76 24, jimmy.andersson@nordfront.se

Näste 3 (Skåne län, Blekinge län):
Mathias Hagman: 076 224 43 64, mathias.hagman@nordfront.se

Näste 4 (Jämtlands län, Västernorrlands län, Gävleborgs län):
Ingemar Westerbring: 070 342 09 03, ingemar.westerbring@nordfront.se

Näste 5 (Dalarnas län, Värmlands län):
Pär Sjögren: 076 832 92 05, par.sjogren@nordfront.se

Näste 6 (Västerbottens län, Norrbottens län):
Robert Eklund: 076 280 40 23, robert.eklund@nordfront.se

Näste 7 (Jönköpings län, Kronobergs län, Kalmar län, Gotlands län):
Simon Lindberg: 073 514 17 18, simon.lindberg@nordfront.se

Nordfront rekryterar — du förstärker
Vill du vara med och bygga en stark massmedial kraft? Kontakta i så fall chefredaktör Fredrik Vejdeland eller nyhetsredaktör Martin Saxlind som erbjuder möjlighet att hjälpa till med Nordfronts redaktionella arbete.

För att hjälpa Nordfront krävs inget medlemskap och det innebär en möjlighet att få pröva på redaktionellt arbete, förhoppningsvis innan medlemskap i någon form.

Då du arbetar i Nordfronts redaktionella struktur kan du få vara anonym och enbart syssla med redaktionellt arbete och opinionsbildning — en oerhört viktig syssla.

Nordfront rekryterar.

Nordfront rekryterar.

Ideologisk samstämmighet krävs för framgångsrik kamp
Det är viktigt att människor som vill fortsätta sitt engagemang genom Motståndsrörelsen bekantar sig med vår strävan, exempelvis genom att läsa artiklarna Framtiden styre och Försvarstal till nationalsocialismen.

Nordiska motståndsrörelsen står för en nationalsocialistisk världsåskådning. För att vi ska kunna agera målmedvetet krävs av våra medlemmar att de har grundläggande ideologisk insikt och samstämmighet.

Kampen fortsätter!

Dela artikeln på sociala medier:

Kommentarerna är efterhandsmodererade. Den som kommenterar är själv juridiskt ansvarig för innehållet i kommentaren. För att delta i diskussionen, läs våra regler här och läs våran guide för att skapa ett konto här.

Lämna en kommentar

Please Login to comment
  Subscribe  
Meddela om